Adaptacja budynku biurowego na hotel?

Inwestycje w czasach covid? Bez wątpienia fala spodziewanych bankructw w hotelach nie nadeszła. Mimo to inwestorzy nadal poszukują nowych możliwości do inwestowania, a segment starszych i mniej atrakcyjnych budynków biurowych – zyskuje na ich zainteresowaniu coraz mocniej. Czy zatem czeka nas okres intensywnej adaptacji biurowców na hotel?

Adaptacja budynku biurowego – jakie są kryteria pod hotel?

 

Starsze biurowce wypadają z rynku. Te w dobrych lokalizacjach szukają nowych funkcji, bo ile lata świetlności mają już za sobą, lub też z uwagi na inne czynniki makroekonomiczne po prostu przestały być potrzebne – to ich konstrukcja pozwala na zaadoptowanie ich pod nową funkcję, czyli obiektu hotelowego. Sprawdza się zasada: im gorszy biurowiec, tym lepszy hotel.

Adaptacja biurowca na hotel

Adaptacja budynku biurowego –  idealna lokalizacja pod hotel? 

W segmencie nieruchomości biurowych doskonała lokalizacja nieruchomości, dobrze skomunikowanej w obszarze środków transportu publicznego (autobus, tramwaj, metro, kolej miejska), w centrum miasta lub na jego przedmieściach od zawsze wpływa na atrakcyjność biura. Na tym rynku od zawsze jest i była duża konkurencja, bowiem atrakcyjne budynki raczej nie stoją puste, a ich najem jest na zadawalającym poziomie. Co jednak, jeśli nasz budynek lata świetlności ma już za sobą – remont elewacji i wnętrz staje się wręcz niezbędny lub też z uwagi na inne czynniki powinien zmienić swoją funkcję?

Adaptacja biurowca na obiekt hotelowy, w którym zachowany jest układ korytarzowy z pokojami stwarza możliwość do szybkiej transformacji budynku. Tego typu inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie w dużych miastach, a nawet w miastach regionalnych.

Jak podejść do projektu? 

Po pierwsze analiza rynku i otoczenia. Po drugie analiza opłacalności adaptacji biurowca na funkcję hotelową lub inną noclegową. Po trzecie komercjalizacja inwestycji, czyli dobór marki /operatora, dobór odpowiedniego modelu biznesowego.  Te usługi możesz zlecić w HIDA

 

 

 

 

Może Cię zainteresować

Dla zapewnienia najlepszego działania strony, korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki oraz sprawdzić, jak je przetwarzamy.