Inwestycje condo w miastach, czy w kurortach?

Ostatnie lata rozwoju segmentu nieruchomości condo pozwalają wysnuć wnioski, że inwestycje condo w miastach nie są tak popularne jak te w kurortach wypoczynkowych, miejscowościach atrakcyjnych turystycznie nad morzem, w górach, czy nad jeziorem. Jednak, patrząc na wyniki długoterminowe – czy miasta nie są bezpieczniejsze?

Lokalizacja dla inwestycji condo – perspektywa najemcy i inwestora

 

Condo w mieście jest stabilniejszą inwestycją. W perspektywie długoterminowej – na pewno też o wiele bardziej bezpieczniejszą. Jednak gdy w grę wchodzą emocje – zakup apartamentu w ładnym otoczeniu, ulubionej miejscowości wypoczynkowej lub też masowo odwiedzanej w sezonie letnim i zimowym  powoduje, że inwestycje condo wciąż cieszą się większym zainteresowaniem w tych lokalizacjach.

condo w mieście, HIDA

Inwestycje condo – jeśli nie apartamenty to co?

Patrząc na rosnący rynek obiektów noclegowych, warto wspomnieć o rosnącej konkurencji – i rozwiązaniach alternatywnych dla inwestycji condo. To między innymi domy, domki, lofty – które bez wątpienia są czymś nowym i niszowym na rynku. Warto zaznaczyć, że o ile były już próby realizacji zakupu domów w osiedlu zamkniętym na wynajem- to jednak ta opcja jeszcze się nie przyjęła na rynku polskim.

condo domy, HIDA

W perspektywie inwestycyjnej większe zainteresowanie jest widoczne w przypadku wynajmu domów i apartamentów z obsługą, gdzie przez cały rok można mieszkać lub pomieszkiwać. Teraz takie rozwiązania nie zaskakują, bowiem od czasu wybuchu pandemii Covid -19 rynek pracy został mocno zmieniony – a modele pracy w systemie home office na stałe zadomowiły się w wielu firmach. Innym trendem, który wcale nie słabnie  jest też tzw. workation, czyli łączenie pracy z pomieszkiwaniem w nowych miastach, miejscach w Polsce i na świecie.

Tu oczywiście wszystko zależy od tego jaką pracę wykonujemy , ale również i taki styl pracy zadomawia się już aktywniej na rynku polskim. Co jeśli podróżujemy z całą rodziną? Tu opcja wynajmu domu na pobyt krótkoterminowy, z większym metrażem i z obsługą, która dba o jego utrzymanie staje się bez wątpienia atrakcyjnym i idealnym rozwiązaniem.

! Inwestycja w domy na wynajem krótkoterminowy, w systemie condo może się sprawdzić w wyjątkowo dobrych lokalizacjach lub też jako element całego kompleksu hotelowego.

Inwestycje condo – brand, operator i optymalny model zarządzania?

Te 3 elementy są najważniejsze w spójnej strategii inwestycji na etapie developerskim i operacyjnym. Po pierwsze brand – czyli element sukcesu i rozpoznawalności inwestycji na długi czas. Włączenie condohotelu lub aparthotelu do globalnej sieci hotelowej daje wiele korzyści – dla dewelopera i właściciela obiektu również. Sieć hotelowa nie jest gwarantem sukcesu, ale rozpoznawalna marka, standardy sieci, czy też spójny system sprzedaży i programów lojalnościowych mogą znacznie zwiększyć sukces naszej inwestycji już na start!

Kiedy najlepiej rozpocząć rozmowy z siecią hotelową?

Warto jednak zaznaczyć, że włączenie sieci hotelowej jest kluczowe jeszcze na etapie tworzenia koncepcji condo /aparthotelu, a to z tego względu, że nowa inwestycja hotelowa jest optymalizowana pod standardy marki. Na etapie operacyjnym, posiadanie rozpoznawalnej marki zawsze podnosi wskaźniki RevPAR – co skutkuje wyższym dochodem operacyjnym. Pozostaje zadać sobie pytanie, jaka marka, i jaka sieć będzie właściwa? Tu decydują kryteria lokalizacji, rozmiaru i charakteru obiektu, rynek inwestycji i inne…

Myślisz o inwestycji condo?

W HIDA rekomendujemy Ci kompleksowe doradztwo dla nowej inwestycji hotelowej w ramach usługi Seamless Hotel Investement.  Sprawdź

 

 

Może Cię zainteresować

Dla zapewnienia najlepszego działania strony, korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki oraz sprawdzić, jak je przetwarzamy.