Zyskowność aparthoteli zależy od zadowolenia gości

Aparthotele nie są najczęściej obiektami pierwszego wyboru dla gości na krótki i średni okres pobytu, ponieważ zazwyczaj większy komfort wypoczynku oferuje dla nich condohotel.

Aparthotele – jak rozwijały się w minionych latach?

W minionych latach w miejscowościach wypoczynkowych powstało bardzo wiele nowych inwestycji typu aparthotel. Cechą dla nich wspólną było to, że te nieruchomości, które nie miały żadnej infrastruktury towarzyszącej, tj. restauracji, baru do serwowania chociażby śniadania. Tym samym lokatorzy/ osoby wynajmujące w nich pobyt musiały np. korzystać z punktów gastronomicznych w pobliskich restauracjach. Dzisiaj już raczej deweloperzy wiedzą, że trzeba zapewnić usługi towarzyszące albo w pobliżu budynku, albo pod jego dachem.

Taka kompozycja nieruchomości, wynajmowanych zazwyczaj na odpoczynek, rzutuje  na wartość takiego apartamentu wakacyjnego, bo jego zyskowność opiera się tu na zadowoleniu przyjeżdzających gości.

Warto pamiętać, że inwestycja w aparthotel jest długoletnia  i zawsze – choć niekoniecznie regularnie – jej wartość powinna rosnąć tak, żeby przewyższać inflację.

zarządzanie hotelami - HIDA Jacek Tokarski

Jaka inwestycja nadaje się na aparthotel?

  • Najbezpieczniej zainteresować się obiektami, które będą działać w ramach dobrej sieci hotelowej, choć za taki lokal trzeba zapłacić więcej.
  • Międzynarodowy szyld jest gwarantem dobrej jakości i tego, że obiekt z biegiem czasu nie straci konkurencyjności.
  • Aparthotele rzadziej powstają w ramach znanych sieci hotelowych.

Pełna treść wywiadu z Jacek Tokarski, CEO HIDA już na portalu Property News

 

Może Cię zainteresować

Dla zapewnienia najlepszego działania strony, korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki oraz sprawdzić, jak je przetwarzamy.